Foursquare Kullanımı
  • admin
  • 359 views
  • Mayıs 30, 2017
  • 0
  •  1

Foursquare Kullanımı

Foursquare kullanmaya başlamak için bir mobil cihaz ve mobil cihazınıza uygun Foursquare uygulamasını indirmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok. Foursquare hesabınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarındaki hesaplarınızla bağlantı oluşturarak arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık Foursquare kullanmaya hazırsınız demektir.

Foursquare’ın kullanılış mantığı gittiğiniz yerlerde yer bildirimi yapmanızdır. Telefonunuzun GPS özelliği ile gittiğiniz yeri Foursquare’da kolayca bularak arkadaşlarınıza yerinizi paylaşabilirsiniz. Gittiğiniz yer ile ilgili görüşlerinizi yazabildiğiniz, mekânın fotoğrafını çekip yükleyebildiğiniz bir ağ olan Foursquare ile gittiğiniz yere en yakın bir cafe ya da restaurant gibi yerler bulmak çok kolay. Tüm kullanıcılar mekânlar ile ilgili görüş bildirebildiği ve fotoğraf yükleyebildiği için, hiç gitmediğiniz bir mekân ile ilgili fikir edinmeniz de bir hayli kolay oluyor.

Foursquare’ın daha fazla kullanılması daha fazla dışarı çıkıp Check-in (Yer Bildirimi) yaparak olur. Daha fazla Check-in yapılarak, Foursquare hesabınız daha fazla puan ve rozet kazanacaktır. Mekânlara en çok gelen kullanıcılar listesindeki sıranıza dikkat ederek, sürekli gittiğiniz mekânın mayoru da olabilirsiniz.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ